Obsah

Plošné testovanie v našej obci

Typ: ostatné
.

PLOŠNÉ TESTOVANIE V NAŠEJ OBCI

 

Typ: ostatné

Plošné testovanie v našej obci 3

Podľa usmernenie Okresného úradu Prešov vo veci postupu pri príprave a vykonaní celoplošného testovania obyvateľstva na území SR na prítomnosť ochorenia COVID-19 v zmysle uznesenia vlády SR č. 665/2020 Z. z. a v zmysle uznesenia Bezpečnostnej rady Prešov kraja č. 29/2020 – akcia „Spoločná zodpovednosť“

Oznamujeme, že testovanie v našej obci bude prebiehať v Kultúrnom dome v Varhaňovciach v dňoch od   30. 10. 2020 do 1.11. 2020 v čase od 8.oo hod. do 12.oo hod. a od 13.oo hod. do 20.oo hod.

Testovania by sa mali zúčastniť obyvatelia vo veku od 10 rokov do 65 rokov.  Deti vo veku od 10 do 18 rokov musia prísť na testovanie so svojim rodičom, ktorému bude odovzdaný výsledok testovania dieťaťa. Neodporúča sa, aby sa testovania zúčastnili osoby staršie ako 65 rokov.

Potrebné je so sebou doniesť občiansky preukaz a kartičku poistenca.

Osoby, ktoré majú pozitívny výsledok testu na COVID-19 a osoby ktoré majú nariadenú povinnú karanténu sa nezúčastňujú tohto celoplošného testovania.

 

Zároveň upozorňujeme, aby každý účastník testovania mal prekryté horné dýchacie cesty (nos a ústa) rúškom, dodržiaval pokyny príslušníkov policajného zboru a ozbrojených síl a taktiež odporúčame, aby si každý účastník doniesol vlastné pero.

Obecný úrad žiada občanov, aby sa testovania zúčastnili v čo najväčšom počte. 

Informácie k plošnému testovaniu: https://www.somzodpovedny.sk/    

 

 


Vytvorené: 29. 10. 2020
Posledná aktualizácia: 29. 10. 2020 09:02
Autor: Správca Webu1